Sailor Beta Centauri

W związku z moim nowym rysunkiem (z którego jestem bardzo zadowolona, gdyż wreszcie, po wielu bojach, odnalazłam swój styl w rysunku wektorowym) postanowiłam umieścić opis postaci z owego arta. Nie będzie on długi, gdyż za chwilę pojawi się owa bohaterka w moim fanficku (już w 4 części), więc nie wypada spoilerować. Endżoj!

 

 

imię: Sailor Beta Centauri – Hadar Agena

rasa: Rigilanka

klasa: hmmm mag bitewny :D

wiek: 3105 lat (lata na Rigel są podobne w długości do lat na Ziemi)

pochodzenie: planeta Rigel, miasto Roshan

moce: wszystko związane z żywiołem ziemi; jej trzy główne zaklęcia to:

Earth Quake – efekt trzęsienia i trzepania wrogiem;

Stone Crushing Golem (gdzieś w jakimś rpg’u było coś podobnego ale nie mogę sobie przypomnieć…) – dwa wały skał unoszą się nad wrogiem i zawalają się na niego ściskając;

Calm Temperance – zaklęcie używające bardziej jej domeny z mitologii Centauri, Hadar emanuje spokojem przez co wrogowie cudem się uspokajają i chcą się przyjaźnić (dobre to!)

Poza zaklęciami, Hadar wyczuwa struktury podłoża i skał, potrafi je przemieszczać siłą woli lub kruszyć.

opis: Hadar jest pierwszą senshi oprócz Alpha, która pojawia się na Rigel. Mieszka w mieście Roshan na południu głównego kontynentu i zajmuje się prowadzeniem sklepiku z ziołami i herbatami. Ze wszystkich naukowych zainteresowań Rigilańczyków wybrała właśnie rośliny i ich chemiczne właściwości. Często wyprawia się w różne rejony planety w poszukiwaniu nowych gatunków i badaniu substancji w nich zawartych. Potem przygotowuje smakowe herbatki, którymi raczy swoich przyjaciół (zwłaszcza Alpha lubi jej herbatki – nic dziwnego, prawda :P ). Beta od bardzo dawna miała problemy ze zdrowiem, których źródło i rozwiązanie poznamy w powieści, dość często głowa boli ją tak bardzo, że kobieta mdleje. Hadar jest wysoka (ok 178 cm wzrostu), ma jasnoniebieskie oczy i w miarę jasną karnację. Jej włosy są czarne, wpadające w połysku w granat. Skrzydła, których tu jej nie narysowałam, a które są cechą Rigilańczyków, mają lekko niebieskawy odcień.

Z charakteru jest dość żywiołowa, a raczej stanowcza. Nie tak szalona, jak Alpha (gwoli jasności, Alpha to ja, więc kto mnie zna, z powieści czy z żywca, to zrozumie), ale jak się poirytuje może być nieznośna.

Wstążki w jej kostiumie wzięły się od wstążki, która należała do jej zmarłej matki, a którą ciągle nosi zawiązaną na nadgarstku.

Każda Centauri Senshi ma tatuaż w kształcie gwiazdy, Beta ma go na lewym nadgarstku. Oprócz mocy wojowniczki w mundurku, posiada wszelkie moce dostępne Rigilanom, takie jak telekineza, telepatia, projekcje astralne. Ponadto jako gwiazda strażnicza, może używać światła jako broni.

Kolor jej aury to jasny niebieski. W mitologii Centauri jest tak zwanym Filarem Cenaturi (są jeszcze Bramy i Głębia, co wkrótce się wyjaśni), a jej domena to przyjaźń.

Sailor Beta Centauri

 

Hadar Agena belongs to me (c) 2014

Sailor Moon belongs to Naoko Takeuchi

Stock użyty do rysunku: Centaurus

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *