Moje projekty

GŁÓWNE (najedź na tytuł, aby obejrzeć stronę historii):


estrnapis


gatunek: pure fantasy


status: odłożone na półkę na chwilę


Estrea miała być planetą równowagi, na której wszystkie żywioły działają w harmonii i ładzie, zaś nad porządkiem rzeczy czuwać miała potężna bogini Tahira. Coś jednak poszło nie tak. Wędrowiec wpatrujący się w sześcioramienną gwiazdę będącą magicznym symbolem planety, odkrywa coś jeszcze w starożytnym znaku. Brakujący żywioł? A może zaprzeczenie wszystkiego? Na planecie pojawia się Chaos. Same w sobie złe duchy nie są niczym groźnym dla mieszkańców planety, ale chaos wkrada się też w dusze tych, którzy mieli Estrei strzec.

To mój pierwszy stworzony od podstaw świat, z pięknymi rasami, własnym językiem, alfabetem, ciekawą historią.
estreatstrip
staynapis


gatunek: obyczaj, komedia romantyczna


status: pisane


Kolejne podejście do pisania opowiadania o muzykach. Tym razem mam mocną motywację skończenia. Historia inspirowana piosenkami moich ukochanych Rotten Bark opowiada o gitarzyście Adrianie i denerwującej go wokalistce Edycie. Pikanterii dodaje szalony kolega Kamil, który robi wszystko, żeby tę dwójkę ze sobą wyswatać.
 

 

1. Historia Centauri Senshi

Fanfick w świecie Sailor Moon (mangowym) opisujący życie moich sailorowych OC na planecie Rigil w Gwiazdozbiorze Centaura. Główną bohaterką jest Sailor Alpha Centauri, a później jej kolejne guardiany i arcyprzystojny książę Alrick.

gatunek: fanfick, przygoda, dramat

2. „Szkolne jatki

Szybkie samochody, rajdy, kosmici, wybuchy i magia. A wszystko to dzieje się w LXX LO. Poza rajdami, oczywiście ;) Powieść dla miłośników humoru, mocnych wrażeń i niestandardowego rozwoju akcji. Romantycy też coś znajdą dla siebie. Historię tę można przyrównać do szalonych mang z pogranicza fantasy, które mają w sobie wszystkie możliwe wątki i szalone postacie.

Ze względu na osobiste powody, historia nie będzie już nigdy kontynuowana. Fragmenty oraz pierwszy akt są dostępne.

gatunek: przygoda, elementy parodii i fanfiction, romans
status: zamknięte (nie będzie pisane)
szkolne jatki
3. „Awantura o Kasię” 

Epicka opowieść o księżnej Katarzynie i jej dzielnych towarzyszach. Historia, w której bohaterami są ludzie z MSOŚ rocznik 2002. Wiele humoru specyficznego dla owego środowiska, jednak miłośnikom fantasy na pewno się spodobają heroiczne walki i bardzo źli bohaterowie

gatunek: fantasy, elementy parodii i fanfiction
status: zakończona w całości
awanturabutton
4. „Shadowstep” 

Fanfick ze świata Warcrafta, gdzie głównymi bohaterami są OC ludzi, z którymi przyszło mi się spotkać w WoW’ie.

W nękanym Plagą świecie Azeroth pojawiła się nadzieja na jego odrodzenie. Czy jednak dzielnym wojownikom uda się dotrzeć na czas do zagubionego sanktuarium…

gatunek: fanfiction, fantasy
status: pisane
shadowstepbutton

 


INNE:

„Noc bez snów”– opowieść o łyżwiarstwie, pasji do muzyki, sportu i tańca oraz walce z przeciwnościami losu. Historię tę opowiadają Gabriela i Stefan – para łyżwiarzy figurowych.  (obyczaj, romans)

 


Pomysły, które może powstaną:

„Skrzydlata husaria” – Sawa jest dziwną kobietą, która posiada wyjątkowe zdolności wyczuwania duchów, emocji, wibracji w przyrodzie i ich zaburzeń. Jej moce potęgują się, gdy znajduje legendarną zbroję króla Jana Sobieskiego. Przemierzając nocą ulice stolicy natrafia na baśniowe stworzenia znane z warszawskich legend, a później na jej drodze staje tajemniczy mężczyzna w szamańskim stroju… (przygodowa, inspirowane mitologią słowiańską i baśniami)

„Windows in the skies” / „Okna na niebie” – Lucjan i Gabriela to dwa anioły opiekujące się duszami ludzi, którzy właśnie zmarli. Uznawany za wyklętego Lucjan i uparcie wierząca w niego Gabriela, która tysiące lat stara się go ocalić od jego własnego mroku. Czy wystarczy jej wiary, aby stawić czoła wszystkim potępionym duszom? (fantasy, wątki filozoficzne)

„Hysteria” – pewnego dnia Elisabeth – młoda dziennikarka i pisarka otrzymuje zlecenie napisania biografii jednego z rockowych zespołów. Wkrótce jej życie mocno splata się z życiem członków zespołu. Dziewczyna, która sama ma artystycznie rozchwianą psychikę, będzie chciała za wszelką cenę pomóc komuś, kto ma podobne ale dużo większe problemy. (dramat)


PLANOWANE:

„Kamień demona” – jest rok 2180, ludzkość podbiła kosmos dzięki wyjątkowemu odkryciu pewnego naukowca. Kamui Amaya jest pilotem międzyplanetarnego, bojowego statku Valkirie i walczy z atakującymi Ziemię vaimami – dziwnymi stworami o niewiadomym pochodzeniu. Napędzana energią tajemniczego minerału Valkirie nagle pokazuje, że posiada własną świadomość. Statek kieruje Kamui ku małej zniszczonej planecie… (cyberpunkowe yaoi z demonami)

One thought on “Moje projekty”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *