Szkolne jatki

„Szkolne jatki”


SPIS TREŚCI            BOHATEROWIE             GALERIA

jatkistrip

Gatunek: magical girls, przygodowe, komedia, romans, parodia, elementy fantastyczne

Status: zamknięte

Wprowadzenie: Wyobraźcie sobie, że w Polsce są cudowne, idealnie gładziutkie drogi, na których wasze Ferrari nie zawiesi się na pierwszym wyboju! Wyobraźcie sobie autostrady oraz warszawską obwodnicę w miejscu bliżej nieznanym… Wyobraźcie sobie, że gdzieś tam na Piasecznie jest tor wyścigowy, na którym można rozgrywać nawet wyścigi F1! Wyobraźcie sobie, że sporty motorowe zaczęły być w Polsce popularne i mamy wielu utalentowanych kierowców światowej klasy… Ciężko sobie wyobrazić, prawda? Wyobraźcie sobie, że są to dziewczyny i w dodatku nastolatki…
Wyobraźcie sobie, że są w stanie połączyć naukę z karierą i przyjemnościami… Tutaj wszystko jest możliwe! Oto „Szkolne jatki”!

Opis powstawania:

odslpt

„Szkolne jatki” zrodziły się w mojej głowie wieleeee lat temu, gdy byłam  w drugiej klasie liceum i początkowo były scenariuszem komiksu (w zasadzie dramatu zainspirowanego „Weselem” Hahaha!) i w takiej formie to pisałam.  Inspiracją byli otaczający mnie ludzie i wszystko, co się działo dookoła. Zeszycik z tymi wszystkimi cudami przeleżał wiele lat w szufladzie, aż na zdaje się, drugim roku studiów (czyli mniej więcej po 4 latach odłogów) postanowiłam sięgnąć ponownie do tej historii, zainspirowana wizją Tranki stojącej obok Jensa i Ferdka.

odslpierw3

Początkowe sceny „Jatek” doświadczyły przepisania i dopisania na tradycyjny tekst, co nastręczyło pewnych trudności. Pojawili się nowi bohaterowie i sceny, a fabuła nabrała kształtów. Historia wciąż czeka na dopisanie środka – bo koniec leży tam gdzieś spisany w grubych zeszytach. Choć brakuje jeszcze dramatyzmu w fabule, nie związanego z losami bohaterów, a z jakimś morałem tudzież walką ze złem (sic!). W założeniu ma to być dramat w pięciu aktach… a każdy akt ma być podzielony na odsłony.

odsltrzecia

Również tutaj, podobnie jak w „Awanturze…”, pierwowzorami bohaterów są realne postacie – w praktyce, tylko dwaj bohaterowie są czysto fikcyjni. Natomiast, nie jest to powieść dla wybrańców. Bohaterowie i fabuła jest tak skonstruowana, aby każdy ją zrozumiał.

„Szkolne jatki” to moja ulubiona historia.  Głównie ze względu na niektórych bohaterów.

Spis treści:
AKT 1

Przykładowe arty:

jatki1 jatki2 jatki3 jatki4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


SPIS TREŚCI                 BOHATEROWIE                  GALERIA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *