Tranka Wasservoll

Rozpoczynając wielką serię update na mojej stronce, poza kilkoma techniczno-kodowymi sprawami, postanowiłam zacząć od opisu Tranki – postaci, z którą chyba czuję najwięcej powinowactwa. Gdybym miała wybrać sobie życie jeszcze raz, chciałabym być Tranką. A czemu? Trzeba przeczytać opowieść do końca. Zanim jednak to nastąpi, zapraszam na opis.

 

 

imię: Tranka Wasservoll (a tak naprawdę to Tranka Anna Aquila Rayo Senna)
rasa: hmm… człowiek (choć wedle Denin demon…)
klasa: mag bitewny (to chyba najlepiej do niej pasuje)
wiek: na początku opowieści 15 lat
pochodzenie: mieszane, matka była pół Polką, pół Włoszką, a ojciec nieznany; natomiast wiemy, że na pewno był obcokrajowcem (nie-Polakiem)
rodzina: Aquila Rayo – nieżyjąca matka, Steven Blitz – przyjaciel matki, który adoptował Trankę po jej śmierci, Denin Buczynka – przyszywana siostra
moce: Tranka uwielbia moce ognia, ponadto ma niesłychaną moc empatii i wczuwania się w różne rzeczy; dodatkowymi jej atutami są sztuki walki – kendo oraz karate kyoukushin.
opis: Tranka to żywiołowa, ale przez swoje talenty magiczne i trudne dzieciństwo, osoba bardzo wrażliwa, która w dodatku nie ufa nikomu, kogo nie jest pewna. Incydent z Radiusem tylko potęguje tę część jej charakteru. Tak naprawdę Tranka jest niesłychanie ciepłą osobą, która bardzo by chciała obdarzać innych tym ciepłem. Jednak ludzie często ją zawodzą, przez co prawdziwie głębokie uczucia Tranki znają tylko Denin i Jens. Jest wulkanem energii i nigdy się nie poddaje. Jak każdy kierowca kocha rywalizację i adrenalinę obecną na torze. Stara się zawsze swoją jazdę doprowadzić do perfekcji, po kolei poprawiając każdy element. Podobnie jest z tańcem, w którym zaczyna dosyć słabo, oraz kontrolowaniem swoich mocy.
Tran uwielbia sport i ruch. Kocha taniec, gimnastykę, jazdę na rolkach i sztuki walki. Nie lubi pływać i biegać za co podziwia Jensa.
Dla przyjaciół jest wredna (zresztą vice versa), ale w ten sposób okazuje swoje uczucie. Można rzec, że jeżeli Tranka zaczyna się z ciebie śmiać, to znaczy, że jesteś dla niej kimś więcej niż zwykłym znajomym.
Matka Tranki również była rajdowcem. Zginęła na torze San Marino Imola. Po jej śmierci dziewczynką zajął się przyjaciel matki – Steven Blitz, również rajdowiec. Steve ma czasem rozchwianą psychikę i nie wie, czy kochać Trankę jak córkę czy jak kobietę. Ona sama nawet raz wyznaje mu, że nawet ich różnica wieku jej nie przeszkadza, ale to, że Steve widzi w niej tylko jej matkę. Ojciec Tranki pozostaje nieznany aż do aktu piątego – jest to dość mroczny moment opowiadania.
Cóż można o Trance rzec, czego nie ma w opowieści?
Imię „Tranka” pochodzi od niemieckiego „Getraenke” czyli „napój, woda”. A to zaś… od Aquy… Skoro zaś całe „Szkolne jatki” są parodią, to możecie się teraz już na sto procent domyśleć kto jest pierwowzorem Tranki.

Uwielbiałam rysować Trankę i Jensa i rysunków tych powstała naprawdę masa. Natomiast mój znany najbardziej rysunek, którego często używam jako avatara to również Tranka.

 

portret autorki tran

A to Tranka na żywo ;] Tak, wiem, musiałam przekolorować włosy i tak, to nie jest Impreza z turbinką i nie ma wlotu na masce.

tranka

 

Tranka spod piór Anki-Kokos -> Tranka

 

Jeszcze diagram bitewny:

 

Diagram bitewny Tranka

Diagram klasowy (AGI – zręczność, INT – intelekt, MAG – magia, STR – siła, DEF – obrona, STA – żywotność)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *