Arthnael Tiriala

Wtorki powinny być dniem ze „Szkolnymi jatkami”, jednak pierwszy odcinek tej fascynującej powieści pojawi się później, ponieważ jedna z polskich rysowniczek fantasy, a zarazem mistrz mój – Anka-Kokos uraczyła mą niegodną osobę koncept artem dla mnie ^^
Muszę przyznać, że owa postać dzięki wizji mistrza zyskała zupełnie nowy wymiar w mych oczach. Bardzo to ciekawe, jak mniej lub bardziej luźne referencje potrafią w wyobraźni innej osoby przeistoczyć się w coś ciekawego.

Co za tym idzie, to przemiła rzecz dla pisarza, gdy ktoś coś rysuje. Jestem bardzo hepi i już wam prezentuję ową tajemniczą postać.

 

Imię: Arthnael Tiriala (imię nie wiem skąd wytrzasnęłam, ale zdaje się być wariacją słów celtyckich i imienia „Arthmael”, gdzie „arth” oznacza woja, a „mael” księcia; wymawiamy „artnel” z miękkim „t” ale bez przesady;  nazwisko oznacza zaś „ziemne zaklęcie” w starożytnym aurińskim)

rasa: Dailijka

klasa: wojownik/rouge (dps z dwoma krótkimi mieczami)

wiek: 23 lata

pochodzenie: stolica Daili

moce:  tworzy lawowego tirrota (szczegóły niżej)

opis: Arthanel jest trzecią córką władców Daili (mają ich w sumie pięć). Żeby zrozumieć nieco tę niewiastę,  należałoby zagłębić się w specyfikę dailijskiej kultury. Dailowie to rasa będąca pod opieką żywiołu ziemi i bogini Zeme. Każdy Dail w wieku 6 lat przechodzi osobliwy rytuał, w którym ustalana jest jego przynależność kastowa. Polega on na stopieniu skał z jego ciałem, a rodzaj skał – wybrany przez matkę ziemię, warunkuje przeznaczenie Dailijczyka. W ciało Arthnael wtopiły się czerwone kryształy, co nie miało nigdy wcześniej miejsca. Żaden Dail nie został jeszcze w ten sposób naznaczony przez Zeme, co kapłani uznali za znak szczególnej łaski bogini i przepowiedzieli księżniczce, iż prawdopodobnie czekają na nią specjalne zadania. Arthnael od najmłodszych lat bardzo poważnie podchodziła do życia i postanowiła spełnić oczekiwania swego opiekuńczego bóstwa – zaczęła więc ostro trenować sztuki walki.

Dziewczyna walczy z niesłychanym opanowaniem i zimną krwią, lecz żywiołowo i często bezpardonowo. Jej bronią są części jej kryształowego pancerza schowane w rękach – wysuwa je z ciała i używa jako dwóch, krótkich mieczy. Arthanel może poszczycić się jeszcze jedną unikalną umiejętnością swej rasy – przywołaniem tirrota. Tirroty (co oznacza ni mniej ni więcej tylko „ziemne drzewa”) to magiczne golemy tworzone przez dailijskie zaklęcia. Dail skupia z otoczenia piasek, kamienie i skały i tworzy z nich ogromnego elementala, który pozostaje pod jego kontrolą. Arthnael potrafi tworzyć lawowego tirrota ściągając także ciepło z otoczenia. Również potrafi opancerzyć się nim i walczyć kierując nim „od środka”.

Charakter: Arthnael jest żywiołową i nieco wredną osobą, wredną raczej z czystą bezpośredniością niż z żartem. Jest twarda i wszystkich tak traktuje, dodatkowo dowodzenie częścią armii królestwa wywołało w niej odruch władczości. Niesłychanym szacunkiem darzy jedynie Ramira – jako inkarnację bóstwa. Allericka się boi – może dlatego, że jest do niej podobny jeno ma ponad tysiąc lat więcej expa. Szikrę traktuje jak równą sobie, zaś kompletnie ignoruje Lorettę do momentu, gdy ta wyzywa młodą dailijkę na pojedynek i daje kilka nowych lekcji fechtunku.

A oto ów obiecany wspaniały art :] Ale jestem hep!

Arthnael koncept

Diagram klasowy (AGI – zręczność, INT – intelekt, MAG – magia, STR – siła, DEF – obrona, STA – żywotność)

arthnaeldiag


WSTĘP        MITOLOGIA I ŚWIAT           RASY          BOHATEROWIE         GALERIA

2 thoughts on “Arthnael Tiriala”

  1. Bardzo zaciekawił mnie wspomniany lawowy tirrot. Ponadto już dużo wcześniej jak rozmawiałyśmy o rasach w Estrei to Daili (wtedy nie wiedziałam jeszcze, ze tak się będą nazywać) chyba najbardziej przypadli mi do gustu.
    Ps. Odnoścnie imion jakie nadajesz swoim postaciom to muszę Ci powiedzieć, że ja bardzo często zachodzę w głowę skąd Ty je bierzesz x Dprosty przykład – Arraniro ; d

    1. Po pierwsze, „Arronirro” to twój wymysł xD A czemu ta postać jest „Ramiro”, bo pewnie to imię coś tam znaczy. Zwykle tak dobieram imiona. W sumie przyszło mi do głowy zrobić poradnik jak wymyślać imiona ;]
      Masz spory wkład w stworzenie tej rasy ^^ O ile pamiętam właśnie ci się to spodobało i te elementale chyba ty wymyśliłaś :D Nie pamiętam dokładnie, bo było gorąco, ale pamiętam, że pieliłyśmy wtedy sedum na tych wzgórkach obok róż xD Wtedy też sporo rzeczy wyszło wspólnie, które zapadły mi w pamięć odnośnie Dailów. Także, jesteś mistrzem mym :D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *