Bogowie Estrei

Wprawdzie mam zamiar opisać ich jako bohaterów bardziej szczegółowo, ale wstawiam tę krótką notkę ku większemu zrozumieniu :)

Bogowie Estrei:

Aquanthia: Bogini wody i emocji. Najbardziej szalona ze wszystkich bogów, w dodatku z lekkim zboczeniem erotycznym. Jest starszą siostrą Eldaela i Zeme i szybko doszła do wniosku, że jest bardzo samotna i chce mieć przystojnego najwyższego kapłana, z którym mogłaby odprawiać harce w swoim podwodnym pałacu. Nie waha się nawiedzać swojego wybranka w snach erotycznych i, gdy już w końcu go usidla, chłopak musi zaopatrzyć się w dużo cierpliwości. Aquanthia ma jednak drugą naturę. Jako najstarsza bogini, jest zarazem najbardziej rozważna i najmądrzejsza.

Ma bardzo długie, aż do ziemi, granatowe włosy i czarne oczy. Jej skóra jest bardzo jasna, prawie biała, wpadająca w lekki niebieski. Ubiera się w szaty podobne do Eiry, tylko bardzo długie.

                                                                                                           

Eira: Jej domeną jest powietrze, a najkonkretniej wiatry i prądy kształtujące klimat. Ma szaroniebieską, jasną skórę, błękitne oczy i granatowe włosy podpięte wysoko na czubku głowy zdobioną opaską. Nie nosi jednak kucyka, tylko zaplecione mnóstwo warkoczyków i nieco luźnych pasm. Ponadto wplecione ma we włosy różne ptasie pióra i kolorowe korale. Jej główny strój jest dość skąpy i składa się z plecionego stanika, wąskiej opaski biodrowej i szerokiego pasa w talii. Dodatkowo, na ramionach nosi szerokie bransolety. Wszystkie części stroju połączone są złotymi łańcuchami w dużej ilości.

Z charakteru Eira jest bardzo spokojna, wręcz melancholijna i nie lubi używać magii. Rezyduje w pałacu Eldingarów, ale najczęściej podróżuje razem ze stadami wędrownych ptaków. W dalekiej starożytności kochała się w Eldaelu.

                                                                                                           

Eldael: Władca ognia, wulkanów i gorąca. Z wyglądu tak samo gorący, jak jego żywioł xD Eldael ma długie rude włosy, lekki zarost i mnóstwo tatuaży na całym ciele. Jest niezależny i buntowniczy, w pewnym momencie nie chciało mu się nawet rządzić Astarią i zaszył się w swojej wulkanicznej świątyni, gdzie zabawiał się z duchami ognia. Mimo wszystko, jest bardzo uczuciowy i skłonny do poświęceń dla dobra świata. Przeważnie ubiera się TYLKO w czarne spodnie, jednak najczęściej jest mu za zimno w klimacie umiarkowanym, więc zakłada najczęściej czarne futra. Jego ulubionym duchem jest ognisty stwór będący pomieszaniem smoka i ptaka z futrem i piórami.

                                                                                                           

Zeme: Najbardziej tajemnicza ze wszystkich bóstw, opiekunka żywiołu ziemi. Zeme praktycznie nie istnieje cieleśnie, na samym początku istnienia Estrei zmieniła swą formę na duchową i zjednoczyła się z całą planetą. Dzięki temu, jako jedyna na koniec rozumie, co tak naprawdę się z Estreą dzieje, jednak nie ma sposobności przekazać tego komukolwiek. Gdyby jednak przybrała materialną postać, miała by bardzo ciemną, brązową skórę i czarno-zielone włosy do ramion, lekko falowane, a ubrana by była w czarny gorset ze złoceniami i szerokie, luźne spodnie w kolorze jej włosów.

                                                                                                           

Tahira: bogini równowagi, ostatnia i zarazem najpotężniejsza bogini. Ma moc kontroli nad wszystkimi żywiołami i może zmieniać istotne dla Estrei elementy, aby tylko została zachowana równowaga i harmonia. Może niszczyć i tworzyć, ale wszystko to, ma być absolutnie neutralne i podporządkowane nadrzędnemu prawu równowagi. Pewne wydarzenia doprowadzają jednak boginię do szaleństwa, słusznego czy nie, trzeba to samemu ocenić podczas lektury.

Tahira ma rude proste włosy, do ramion, niebieskie oczy i nosi mocny makijaż. Ubiera się w długą suknię z białych i czarnych falban materiału.

                                                                                                           

Estrea: tajemnica ;]

One thought on “Bogowie Estrei”

  1. Opisy są dosyć zwięzłe, to dobrze (dzięki temu nie zdradzisz za dużo z fabuły). Jedyne co mi przeszkadza to niektóre zwroty jakich użyłaś (Jak np. „więc coś tam jeszcze na siebie zarzuca”) Czasem po prostu jest to dla mnie zbyt potoczna mowa jakiej używa się na forum np. połączona zaraz obok (nie wiem jak to nazwać fachowo) czysto książkowych opisów. Jednak ponieważ nie jestem osobą posługującą się biegle słowem pisanym pamiętaj iż jest to moja subiektywna ocena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *