Wprawdzie mam zamiar opisać ich jako bohaterów bardziej szczegółowo, ale wstawiam tę krótką notkę ku większemu zrozumieniu :)

Bogowie Estrei:

Aquanthia: Bogini wody i emocji. Najbardziej szalona ze wszystkich bogów, w dodatku z lekkim zboczeniem erotycznym. Jest starszą siostrą Eldaela i Zeme i szybko doszła do wniosku, że jest bardzo samotna i chce mieć przystojnego najwyższego kapłana, z którym mogłaby odprawiać harce w swoim podwodnym pałacu. Nie waha się nawiedzać swojego wybranka w snach erotycznych i, gdy już w końcu go usidla, chłopak musi zaopatrzyć się w dużo cierpliwości. Aquanthia ma jednak drugą naturę. Jako najstarsza bogini, jest zarazem najbardziej rozważna i najmądrzejsza.

Ma bardzo długie, aż do ziemi, granatowe włosy i czarne oczy. Jej skóra jest bardzo jasna, prawie biała, wpadająca w lekki niebieski. Ubiera się w szaty podobne do Eiry, tylko bardzo długie.

                                                                                                           

Eira: Jej domeną jest powietrze, a najkonkretniej wiatry i prądy kształtujące klimat. Ma szaroniebieską, jasną skórę, błękitne oczy i granatowe włosy podpięte wysoko na czubku głowy zdobioną opaską. Nie nosi jednak kucyka, tylko zaplecione mnóstwo warkoczyków i nieco luźnych pasm. Ponadto wplecione ma we włosy różne ptasie pióra i kolorowe korale. Jej główny strój jest dość skąpy i składa się z plecionego stanika, wąskiej opaski biodrowej i szerokiego pasa w talii. Dodatkowo, na ramionach nosi szerokie bransolety. Wszystkie części stroju połączone są złotymi łańcuchami w dużej ilości.

Z charakteru Eira jest bardzo spokojna, wręcz melancholijna i nie lubi używać magii. Rezyduje w pałacu Eldingarów, ale najczęściej podróżuje razem ze stadami wędrownych ptaków. W dalekiej starożytności kochała się w Eldaelu.

                                                                                                           

Eldael: Władca ognia, wulkanów i gorąca. Z wyglądu tak samo gorący, jak jego żywioł xD Eldael ma długie rude włosy, lekki zarost i mnóstwo tatuaży na całym ciele. Jest niezależny i buntowniczy, w pewnym momencie nie chciało mu się nawet rządzić Astarią i zaszył się w swojej wulkanicznej świątyni, gdzie zabawiał się z duchami ognia. Mimo wszystko, jest bardzo uczuciowy i skłonny do poświęceń dla dobra świata. Przeważnie ubiera się TYLKO w czarne spodnie, jednak najczęściej jest mu za zimno w klimacie umiarkowanym, więc zakłada najczęściej czarne futra. Jego ulubionym duchem jest ognisty stwór będący pomieszaniem smoka i ptaka z futrem i piórami.

                                                                                                           

Zeme: Najbardziej tajemnicza ze wszystkich bóstw, opiekunka żywiołu ziemi. Zeme praktycznie nie istnieje cieleśnie, na samym początku istnienia Estrei zmieniła swą formę na duchową i zjednoczyła się z całą planetą. Dzięki temu, jako jedyna na koniec rozumie, co tak naprawdę się z Estreą dzieje, jednak nie ma sposobności przekazać tego komukolwiek. Gdyby jednak przybrała materialną postać, miała by bardzo ciemną, brązową skórę i czarno-zielone włosy do ramion, lekko falowane, a ubrana by była w czarny gorset ze złoceniami i szerokie, luźne spodnie w kolorze jej włosów.

                                                                                                           

Tahira: bogini równowagi, ostatnia i zarazem najpotężniejsza bogini. Ma moc kontroli nad wszystkimi żywiołami i może zmieniać istotne dla Estrei elementy, aby tylko została zachowana równowaga i harmonia. Może niszczyć i tworzyć, ale wszystko to, ma być absolutnie neutralne i podporządkowane nadrzędnemu prawu równowagi. Pewne wydarzenia doprowadzają jednak boginię do szaleństwa, słusznego czy nie, trzeba to samemu ocenić podczas lektury.

Tahira ma rude proste włosy, do ramion, niebieskie oczy i nosi mocny makijaż. Ubiera się w długą suknię z białych i czarnych falban materiału.

                                                                                                           

Estrea: tajemnica ;]

___________________________________________________________________