Zaskakujące, że moja główna bohaterka, od której zaczyna się cała opowieść, jest przeze mnie zupełnie pomijana. Nie mam ani jednego jej rysunku, aczkolwiek powstała fotomanipulacja, z której jestem dumna.

W głowie rozbrzmiała mi muzyka Yoko Kanno, więc postanowiłam jeszcze przed snem opisać nieco Loretty.

 

Imię: Loretta Elisabeth Skyward

rasa: Aurin bazowo, potem Varjo i znów Aurin (haha!)

klasa: paladyn

wiek: 15 619 lat

pochodzenie: Roshan

moce: jako Aurin wszelkie moce światła, jako Varjo wszelkie moce cienia (bardzo to tajemnicze póki co)

wygląd: (opisuję, gdyż nie widać za dobrze) włosy długie złociste, oczy zielone

opis: cała opowieść o Estrei zaczyna się pamiętnikiem tudzież przemyśleniami Loretty. Była to pierwsza (razem z Allerickiem) bohaterka, która pojawiła mi się w głowie. A wzięła się stąd, co już gdzieś pisałam, że przyśnił mi się początek tej historii. Zaczęłam się zastanawiać nad przelaniem mojego snu na litery i wtedy przypomniało mi się, że kiedyś kiedyś stworzyłam kilka postaci do opowieści o wampirach. Niewiele było tych opisów, ale postać o wdzięcznym imieniu „Loretta” była dość wyraźna w moich wspomnieniach, a imię było bardzo ładne, więc postanowiłam Lorettę wskrzesić, tym razem w ładnej formie.

Tyle tytułem ciekawostki, a teraz przejdźmy do samej bohaterki.
Lorettę poznajemy, gdy ma już za sobą wiele tysięcy lat życia, z którego większość spędziła w towarzystwie tajemniczego Varjo – Allesteira. Kobieta jest wyjątkowo dobrym jubilerem i mieszka w stolicy Astarii – Csilli. Na samym początku jest bardzo przygaszona i zagubiona, co zdradzają jej myśli. Wydaje się, że ciągle marzy, aby gdzieś się wyrwać lub zmienić swoje życie. W końcu nie wytrzymuje presji swojej zbolałej duszy i ucieka od codzienności w daleką podróż. Co jest powodem tej dziwnej tęsknoty? Otóż Loretta nigdy nie pogodziła się z przemianą rasy. Aurinowie i Varjo uosabiają przeciwstawne sobie moce. Dla Loretty, która była wcześniej członkinią religijnego zakonu używającego mocy Światła, przemiana w kogoś używającego mocy Cienia była bardzo bolesna. Co prawda, odnalazła w sobie sporo cech charakterystycznych dla Varjo, takich jak pasja, chęć tworzenia czy głęboka empatia. Jednak przez wszystkie tysiące lat tęskniła za byciem sobą. Swoją paladyńską zbroję i miecz trzymała przez ten czas w kufrze i dbała o nie, w bezsensownej nadziei, że kiedyś będzie mogła ich użyć znów jako Aurinka. Loretta ciągle marzyła, aby coś się zmieniło. Wreszcie postanowiła sama coś zrobić ze swoim życiem i tu zaczyna się akcja książki. Pojawia się też zaraz później Allerick i zawiązuje się dziwna intryga.

W czasach swojego poprzedniego życia Loretta należała do zakonu rycerzy zwanych Luíseach. Doskonalili oni pewne tajemne sztuki walki, niedostępne dla innych rycerzy. Była też córką jednego z najstarszych i najpotężniejszych rodów aurińskich, podobno nawet miała zostać wyswatana przez rodziców z następcą tronu (zgadnijcie tutaj kto nim był. Psipadek?!).

W walce używa długiego, wąskiego miecza przypominającego nasze katany. Ów miecz ma taki kształt, że Loretta może nim rzucać jak bumerangiem. Dodatkowo, może rozdzielać go na dwa krótsze ostrza i walczy wtedy obiema rękami. Jako Varjo jest oczywiście niewrażliwa na gorąco czy chłód, bardzo silna fizycznie i wyjątkowo odporna na magię – czemu? a to jest tajemnica wyjątkowo ważka dla fabuły, więc jej nie zdradzę. Gdy znów zmienia się w Aurina, traci te moce, ale zaś znów może używać zaklęć Światła.

 charakter: Loretta często zachowuje się jak typowy paladyn – broni słabych, jest bardzo lojalna i często wybacza zło czynione wobec niej. Aczkolwiek potrafi też wpaść w absolutną furię, która często łączy się z szałem zabijania. Jest to wynik jej dualistycznej natury: pomieszania Varjo z Aurinem; można wręcz rzec, że to wina genów i ich mutacji. Mimo wszystko, jest bardzo ciepłą osobą, co nie znaczy, że otwartą.

W grupie przyjaźni się z Ramirem (jak każdy), z Aquanthią znajduje sporo wspólnych tematów, Arlen jest jak młodszy brat, zaś Arthnael jest jej obojętna ze skłonnościami do nielubienia.
A oto Loretta klęcząca w świątyni Światła w Roshan. Fotomanipulacja zrobiona przeze mnie. Materiały użyte opisane są tu -> [link]

Loretta Skyward by Ann Aquamarine

Diagram bitewno-klasowy (AGI – zręczność, INT – intelekt, MAG – magia, STR – siła, DEF – obrona, STA – żywotność)

lorettadiag


WSTĘP        MITOLOGIA I ŚWIAT           RASY          BOHATEROWIE         GALERIA

___________________________________________________________________